Илия Груев и Лийдс шокираха лидера Лестър с инфарктен обрат в края (ВИДЕО)

3671

Българският национал Илия Груев и неговият отбор Лийдс Юнайтед постигнаха невероятна победа с 3:1 у дома срещу лидера в Чемпиъншип Лестър Сити. Така "белите" намалиха разликата на върха. Те заемат второто място във временното класиране със 72 точки, докато "лисиците" остават на първата позиция със 78 пункта.

Добър мач за Груев, точни смени от мениджъра на Лийдс

Родният полузащитник стартира за пореден път като титуляр и остана на терена до последния съдийски сигнал. Той записа нов добър мач, завършвайки с 94%-ова точност при пасовете си. Изключителен принос за успеха има и мениджърът Даниел Фарке, тъй като двама от резервните състезатели, които пусна в игра, се отблагодариха с попадения.

Лестър поведе рано и запази аванса почти до края, но...

В дербито от 34-тия кръг на второто ниво на английския футбол Вут Фае засече отклонена топка от корнер и откри резултата в 15-ата минута. През второто полувреме гол на Патсон Дака от Лестър бе отменен спорно заради засада. До 80-ата минута минималният аванс на гостите сякаш щеше да се окаже достатъчен, но драмата тепърва предстоеше.

ПРЕДИ ВРЕМЕ: Мениджърът на Лийдс засипа с похвали Илия Груев (ВИДЕО)

Video edited on Kapwing

Лийдс размаза Лестър в последните 10 минути

Появилият се малко по-рано Конър Робъртс възстанови паритета. 180 секунди по-късно десният краен бранител Арчи Грей осъществи пълен обрат, с помощта и на рикошет. В четвъртата минута от добавеното време на сблъсъка комбинация между други двама резервни футболисти на Лийдс допринесе за гол.

12 мача без загуба за Лийдс във всички турнири

Даниел Джеймс стреля от пряк свободен удар, топката се отклони в тялото на Патрик Бамфорд и влетя в мрежата за крайното 3:1. Така Груев и съотборниците му записаха 12-и мач без загуба във всички турнири.

ВИСША ЛИГА: Ливърпул проспа едно полувреме, но събуди "Анфийлд" с шампионски обрат (ВИДЕО)