Манчестър е син! Сити грабна ФА Къп за седми път в историята, Юнайтед остава без дубъл (ВИДЕО)

5128

Манчестър Сити завоюва ФА Къп за седми път в своята история и остава само на крачка от мечтания требъл през този сезон! "Гражданите" вече спечелиха Висшата лига, но трябва да надвият Интер в мача за титлата от Шампионска лига, за да осъществят целта си. На „Уембли“ те победиха Манчестър Юнайтед с 2:1 в 142-рия финал на най-старото футболно състезание в света.

Големият герой за отбора на Пеп Гуардиола се казва Илкай Гюндоган. Опитният полузащитник откри резултата още в 14-ата секунда, а в началото на втората част пак изведе тима си напред, след като Бруно Фернандеш беше изравнил от дузпа в 33-тата минута. Така "червените дяволи" завършват кампанията само с трофея от „Карабао Къп“.

В ПОСЛЕДНИЯ КРЪГ ОТ ВИСШАТА ЛИГА: Сити се издъни, Арсенал громи, Юнайтед заслужи бронза, а Ливърпул сътвори голово шоу (ВИДЕО)

Срещата започна вихрено. Гюндоган матира Де Хеа със страхотно изпълнение от въздуха. Минути по-късно Родри можеше да удвои. Ударът му с глава обаче мина на сантиметри от целта. Холанд и Де Бройне не уцелиха вратата при своите изстрели и сякаш от нищото момчетата на Тен Хаг получиха правото да изпълнят дузпа, отсъдена за игра с ръка на Грилийш. Фернандеш застана зад бялата точка и възстанови паритета.

До почивката Сити имаше претенции за нарушение на Фред срещу Де Бройне в наказателното поле, но главният съдия Пол Тиърни подмина ситуацията. Варан пък пропиля хубаво положения за Юнайтед. Френският централен защитник засече от корнер. Шутът му бе неточен.

ОЩЕ: Холанд взе наградата за Играч №1 във Висшата лига: Не очаквах да съм чак толкова добър

При старта на втората част Гюндоган отново блесна. Немецът с турски корени стреля от воле с левия крак и върна аванса на "гражданите". Де Бройне и Рашфорд отправиха опасни удари в двете посоки, преди Гюндоган да оформи своя хеттрик. Попадението обаче беше отменено заради засада. Гарначо и Холанд опропастиха нови шансове, а в самия край на сблъсъка късметът покри селекцията на Гуардиола