Сити се издъни, Арсенал громи, Юнайтед заслужи бронза, а Ливърпул сътвори голово шоу (ВИДЕО)

4483
Снимка: Getty Images/ колаж Actualno.com

Сезонът във Висшата лига официално приключи. Шампионът Манчестър Сити завърши кампанията с горчив привкус, след като допусна поражение в гостуването си на Брентфорд с 0:1. Попадението за "пчеличките" отбеляза Итън Пинок в 85-ата минута. То обаче не бе достатъчно за участие в Европа, защото Астън Вила надви Брайтън с 2:1 и си осигури седмото място, което гарантира мач в квалификациите на Лигата на конференциите.

Извън надпреварите на Стария континент остава и Тотнъм, въпреки че срази Лийдс с 4:1 на "Елънд Роуд". "Шпорите" са осми с 60 точки - на 1 от "лъвовете". OЩЕ: В мултимилионен плейоф: Тим с къща-стадион влезе във Висшата лига! (ВИДЕО). А ето какво се случи в останалите срещи:

Арсенал разгроми Уулвърхемптън

Арсенал разби Уулвърхемптън с 5:0. Гранит Джака даде начало на канонадата от голове с две попадения в 11-ата и 14-ата минута. Букайо Сака оформи класиката преди почивката, а Габриел Жезус и Якуб Кивиор направиха кошмара за "вълците" пълен през втората част. Момчетата на Артета завършват сезона с 84 пункта - на 5 зад "гражданите".

Манчестър Юнайтед грабна бронза, Нюкасъл и Челси не се победиха

Манчестър Юнайтед постигна ценен успех с 2:1 над Фулъм и заслужи третото място в класирането. “Червените дяволи” се нуждаеха от победата, за да не зависят от изхода на мача между Нюкасъл и Челси. На "Олд Трафорд" Кени Тете изведе гостите напред в 19-ата минута. Нещата можеха да се влошат за селекцията на Тен Хаг, ако Александър Митрович беше се разписал от дузпа малко по-късно. До края на двубоя манчестърци демонстрираха характер и с попадения на Джейдън Санчо и Бруно Фернандеш осъществиха пълен обрат.

На "Стамфорд Бридж" пък Челси и Нюкасъл завършиха наравно 1:1. Резултатът в Западен Лондон бе открит рано-рано от Антъни Гордън, който засече центриране на Елиът Андерсън в 9-ата минута. В 28-ата обаче Киърън Трипиър си вкара автогол, опитвайки се да изчисти топката от наказателното поле. ОЩЕ: "Помислих, че го убих": Бруталният нокаут, пратил Джон Тери в несвяст (ВИДЕО)

Саутхемптън и Ливърпул сътвориха истинско шоу

Ливърпул приключи по възможно най-вълнуващия начин тазгодишния сезон във Висшата лига. Тимът на Юрген Клоп и намиращия се на дъното в подреждането Саутхемптън сътвориха зрелищно равенство 4:4. Мърсисайдци поведоха с два ранни гола, но "светците" обърнаха до 4:2. В последните минути от срещата Гакпо и Жота спасиха отбора си от срамна загуба и оформиха крайния резултат.

Повече за двубоите от Висшата лига четете на Sportlive.bg.