Манчестър Сити размаза японци, ще спори за престижна титла с велик клуб (ВИДЕО)

4290

Актуалният носител на трофея от Шампионската лига Манчестър Сити постигна класическа победа с 3:0 над Урава Ред Даймъндс в полуфинален сблъсък от Световното клубно първенство, което се провежда в Саудитска Арабия. Автогол на норвежеца Мариус Хейбротен в края на първото полувреме изведе "гражданите" напред в резултата.

Финалът: Манчестър Сити - Флуминензе

След почивката Матео Ковачич удвои аванса на своя тим, а Бернардо Силва оформи разгрома. По този начин отборът на Пеп Гуардиола си осигури двубой за трофея срещу бразилския Флуминензе. Първенецът на Южна Америка, в чийто състав личат имената на бившия защитник на Реал Мадрид - Марсело, и някогашния футболист на Интер и Ювентус - Фелипе Мело, надви египетския Ал-Ахли с 2:0 в другия полуфинал.

ПРЕДИ ДНИ: Сити с огромна издънка във Висшата лига, играч припадна по време на мач (ВИДЕО)

Пас към миналото

Автогол зададе тон за разгрома

Английският гранд наложи своето темпо от самото начало. Матеус Нунеш, Фил Фоудън и компания направиха няколко пропуска, а вратарят Никишава блестеше, преди в добавеното време на първото полувреме Хейбротен да си вкара автогол. В 52-рата минута Кайл Уокър изведе Ковачич очи в очи с противниковия страж и хърватинът не сбърка за 2:0.

Бернардо Силва оформи класиката

Малко по-късно Силва сложи точка на спора, с помощта и на рикошет. Така победителят в Шампионската лига на Азия за 2022 година Урава Ред Даймъндс отпадна от Световното клубно първенство.

ШАМПИОНСКА ЛИГА: 6 от 6 за Манчестър Сити, РБ Лайпциг също продължава напред