Жирона се върна на победния път срещу Селта и отново стъпи на върха в Ла Лига (ВИДЕО)

938

Жирона продължава да мечтае за титлата в Ла Лига, след като днес каталунците победиха Селта Виго като гост и се завърнаха на върха в класирането в испанското първенство. Срещата между двата тима завърши при резултат 1:0. Единственото попадение в мача бе дело на Кристиан Порту.

Жирона излъга Селта Виго

Всичко по-интересно в двубоя между Селта и Жирона бе през първото полувреме. Гостите бяха доста по-активният отбор и набързо създадоха две добри положения, но с пропуски се отличиха Янхел Ерера и Артьом Добвик.

В 20-ата минута каталунците най-накрая поведоха. Гутиерес намери отлично Порту, който с много елегантен удар преодоля стража на Селта. До края на срещата други голове не паднаха и в крайна сметка Жирона се поздрави с успеха.

Жирона продължава да мечтае

🏁 𝗙𝗜𝗡𝗔𝗟 ⚽️ @cristianportugues 🔥 3 punts més! 🔴⚪️ #CeltaGirona

Posted by Girona FC on Sunday, January 28, 2024

По този начин Жирона се върна на победния път. Преди дни отборът записа загуба с 2:3 от Майорка в турнира за Купата на Краля. След успеха си срещу Селта каталунците събраха 55 точки и отново се изкачиха на върха във временното класиране в Ла Лига. Втори е тимът на Реал Мадрид с 54, но и мач по-малко. На трета позиция е Барселона с 44 точки, но също с мач пасив спрямо градския си съперник.

Снощи Барселона загуби от Виляреал в шоу с 8 гола.