В мач с две греди: Италия катастрофира срещу Северна Македония (ВИДЕО)

5923

Италия допусна грешна стъпка по пътя си към Европейското първенство в Германия през 2024 година. "Скуадра Адзура" завърши наравно 1:1 при визитата си на Северна Македония в своя трети двубой от квалификационната група С. Чиро Имобиле изведе селекцията на Лучано Спалети напред в 47-ата минута. Енис Барди изравни десетина минути преди да изтече редовното време.

Сандро Тонали и Елиф Елмас пък се отчетоха с изстрели в гредите. Така Италия заема третата позиция в класирането с 4 точки - колкото и "червените лъвове", които с мач по-малко и по-лоша голова разлика са четвърти.

В ДРУГ МАЧ: Англия загуби първи точки срещу Украйна (ВИДЕО)

Опасности пред двете врати

В 15-ата минута дойде първото по-интересно положение. Футболист на гостите засече центриране от корнер с глава, но ударът му излезе в аут. Малко по-късно състезателите на западната ни съседка се възползваха от грешка на Политано и организираха добро нападение. Миовски обаче не намери целта от хубава позиция.

В ответната атака Сандро Тонали нацели десния страничен стълб. До края на полувремето Браян Кристанте, Дзакани и Политано не съумяха да материализират положенията пред себе си, докато Елиф Елмас тормозеше италианската отбрана.

ОЩЕ: 295 дни до ЕВРО 2024: Ези-тура носи първата титла на Италия

Имобиле и Барди бележат след почивката

Възпитаниците на правещия дебют начело на тима - Спалети, започнаха прекрасно второто полувреме. В 47-ата минута Имобиле матира Димитриевски за 0:1. Макар че гостите продължаваха да са по-активният отбор, в 70-ата минута Елмас разтресе десния страничен стълб. Събуждането на северномакедонците даде резултат десетина минути преди края, когато Барди изпълни по великолепен начин пряк свободен удар и остави безпомощен Донарума.

Косово стигна до хикс с Швейцария в края

Косово и Швейцария завършиха наравно 2:2 в мач от група I на квалификациите за Евро 2024. Ремо Фройлер откри в 14-ата минута, но след почивката Ведат  възстанови паритета. „Кръстоносците“ отново излязоха напред в резултата и докосваха трите точки, преди в добавеното време на срещаta Муриджи да наниже второто си попадение за 2:2.

По същото време Румъния и Израел не успяха да се победят и завършиха наравно 1:1. Въпреки ремито Швейцария остава на върха в класирането с актив от 11 точки. Румъния е втори с 9, следван от Израел с 8. Беларус и Косово са с по 4 и на дъното е Андора с 2.