В мач, ръководен от Георги Кабаков: Англия загуби първи точки срещу Украйна (ВИДЕО)

7906

Англия загуби първи точки в квалификационния цикъл за Евро 2024. "Трите лъва" завършиха 1:1 срещу Украйна в двубой от петия кръг на група C. Олександър Зинченко откри резултата в 26-ата минута, а Кайл Уокър изравни малко преди края на първата част. След почивката Букайо Сака нацели напречната греда.

Главен съдия на срещата Украйна-Англия бе Георги Кабаков

Срещата на стадион "Тарчински Арена" в Полша бе водена от българския съдия Георги Кабаков. При решенията си пловдивчанинът бе подпомаган от Мартин Маргаритов, Диян Вълков, Никола Попов, Ивайло Стоянов и Драгомир Драганов. Така селекцията на Гарет Саутгейт остава на върха в класирането с 13 точки, докато "жълто-сините" заемат втората позиция със 7 пункта и мач по-малко.

ДЕН ПО-РАНО: Безгрешна Португалия по пътя към Евро 2024, Хърватия се развихри с 5 гола (ВИДЕО)

Зинченко и Уолкър бележат през първата част

Символичните гости очаквано стартираха по-добре сблъсъка, макар че не създаваха чисти положения. Украйна се посъбуди и Зинченко изведе отбора си напред в средата на полувремето, завършвайки прекрасно нападение. Англия стана още по-агресивна. Мадисън опропасти хубава възможност. Все пак в 41-вата минута Хари Кейн намери със страхотен пас Уолкър, който възстанови паритета.

Сака нацели греда след почивката

През втората част статуквото се запази. "Трите лъва" бяха най-близо до пълен обрат чрез Букайо Сака. Крилото на Арсенал стреля опасно. Бушчан обаче се намеси и топката срещна напречната греда. До края нови попадения не паднаха - 1:1.

Останалите мачове от квалификациите за Евро 2024

В останалите двубой Швеция постигна гръмка победа с 5:0 при визитата си на Естония. Головете отбелязаха Виктор Гьокереш, Деян Кулушевски, Александър Исак, Робин Куайсон и Виктор Клаесон. Андора и Беларус пък си спретнаха нулево реми.

ОЩЕ: 281 дни до ЕВРО 2024: Тимът, който не мина квалификациите, а стана еврошампион!