Люис Хамилтън: Чест е да съм на стълбичката с двама световни шампиони

2284

Седемкратният световен шампион Люис Хамилтън сподели, че за него е чест да се нареди до двама световни шампиони на почетната стълбичка на Гран при на Канада. Пилотът на Мерцедес финишира трети - зад победителя Макс Верстапен и Фернандо Алонсо, който завърши втори.

Хамилтън развълнуван, че е трети в Канада

Така на почетната стълбичка се събраха пилоти с общо 13 световни титли във Формула 1. "Чест е да бъда тук, редом до двама световни шампиони", каза Хамилтън. "Много съм развълнуван, че съм трети и ще се опитам да остана в тази форма", добави още той.

ОЩЕ: "Ако Хамилтън или Ръсел се натровят с риба, имаме суперпилот като Мик Шумахер"

Люис Хамилтън

Къде Хамилтън губи спрямо Алонсо и Верстапен?

"Нямахме ритъм. Знаехме, че това не е най-силното ни трасе, защото има много завои с ниска скорост и точно там загубих време в сравнение с Фернандо и Макс", смята пилотът. Той е убеден, че отборът върви в правилна посока.

Хамилтън записа само един подиум в първите шест състезания за сезона, но британецът чака с нетърпение следващия кръг в Австрия на 2 юли заради силните представяния в Барселона и Монреал. Пилотът и неговият болид постепенно започват да се завръщат към призовите класирания.

В Канада Макс Верстапен изравни постижение на Айртон Сена.

Очаквайте в Actualno.com: 4 спортни рубрики, които не трябва да изпускате