Най-добрите тенисисти сред децата се състезаваха през уикенда в Русе

1477
Снимка: Община Русе

На 24 септември на кортовете в Парка на възрожденците се проведе турнир от серията Киндер + за деца до 9 и до 10 години. Събитието бе организирано от Тенис клуб „Приста 2011“ с подкрепата на Община Русе.

В него се включиха 45 деца от София, Троян , Бургас, Пловдив, Враца, Русе, Варна, Несебър, Ямбол, Велико Търново.

Първо място при момичетата до 9 години зае Карла Бързакова, второ Татиана Чушева и трето Рамона Алексеева. При момчетата първи стана Даниел Васев, а Теодор Николчовски и Даниел Ценов се наредиха съответно втори и трети.

Спортни демонстрации в Русе по случай Европейската седмица на спорта

Поредица от спортни демонстрации ще се състоят в спортен комплекс „Ялта“ този понеделник, 26 септември. Програмата е част о...

До 10 години златото спечели Мая Мичева, втора бе Рая Петкова и трета Изабела Жечева. От момчетата първи се класира Бруно Дженев, втори Емил Алексиев и трети Георги Димитров.

На кортовете в Парка на младежта пък се състезаваха по-големите - шампионите до 11- и 12-годишна възраст. Те бяха приветствани от зам.-кмета Енчо Енчев, който им пожела да играят с много желание и коректност към съперниците си.

Домакини бяха Тенис клуб "Русе", като в надпреварата имаха право да участват класиралите се на 1-во и 2-ро място във всеки един от първите осем турнира от веригата. Победителят от „Киндер+ турнир на шампионите" ще получи възможността да участва във международния мастърс турнир в Испания, като разходите по участието ще бъдат поети от Българската федерация по тенис (БФТ).

За седма поредна година в България се провеждат турнири от веригата „Kinder+". В календара на БФТ се изиграха по 9 турнира във възрастовите групи до 9 г., 10 г., 11 г. и 12 г. Международните финали ще се проведат в периода 31.10-03.11.2022 г. в „Рафа Надал Академи" в Майорка, Испания.

Общинският приют в Русе – втори по големина в България

След редица подобрения в материалната база и начина на работа капацитетът на Общинския приют за безстопанствени животни нарасна до 760 ...

Първото място при момчетата до 11 г. спечели Дамян Аврамовски (ТК "Бароко Спорт", гр.София). Втори се класира Светослав Кулинкин (ТК "Хасково 2015", гр.Хасково), трети е Самуил Пиронков (ТК "Пиронкови", гр.Пловдив), а четвърти Филип Ненчев (ТК "Враца 2013", гр.Враца).

Във финала при момичетата до 11 г. Рая Маркова (ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора) победи Лара Борисова (ТК "Бароко Спорт", гр.София) с 6-0. В мач за третото място Михаела Колячева (ТК "Люлин 6", София) се наложи над Мелани Стоичкова (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София) с 6-2.

Във финала при момчетата до 12 г. Димитър Топчийски (ТК "Про спорт", гр.София) победи Максим Толчев (ТК "Про спорт", гр.София) с 6-4. В мач за третото място Адриан Христов (ТК "Дема", гр.София) се наложи над Дениз Билир (ТК "Испано", гр.Варна) с 6-3.

Във финала при момичетата до 12 г. Никол Нунева (ТК "Приста 2011", гр.Русе) победи Рада Колева (ТК "Супер Спорт", гр.Варна) с 6-0. В спор за третото място Радина Средкова (ТК "Про спорт", гр.София) се наложи над Дара Димитрова (ТК "Бароко Спорт", гр.София) с 6-1.

Наградата за честна игра беше присъдена на Дара Димитрова (ТК "Бароко Спорт", гр.София).