Карлос Алкарас не остави шансове на Григор Димитров в Мадрид (ВИДЕО)

1990

Звездата на българския тенис Григор Димитров не успя да се противопостави на втория в света Карлос Алкарас и загуби с 2-6, 5-7 в мач от 1/16-финалите на турнира от сериите Мастърс 1000 в Мадрид. Действащият шампион на турнира не остави никакви шансове на Гришо, който освен това сервира много под равнището си.

В първия сет испанският тийнейджър, който след броени дни ще навърши 20 години, бе убедителен. Алкарас взе всичките си подавания и направи два пробива при сервисите на Димитров. Испанецът проби още първото подаване на българина, а след това поведе с 2:0. В седмия гейм световният номер 2 отново проби и поведе с 5:2, а след това взе сервиса си, без дори да даде точка на съперника си.

Във втория сет Григор Димитров заигра на по-високо ниво и започна да сервиса по-добре. Той взимаше уверено геймовете на свой сервис в началото, а в в шестия стигна и до две точки за пробив, като реализира втората за 4:2. Българинът обаче не успя да затвърди добрия момент в играта си, като още в следващия гейм загуби сервиса си, без дори да успее да спечели нито едно разиграване.

Алкарас изравни, а след това двамата стигнаха и до 5:5. В този решителен момент испанецът отново направи пробив в ключов момент, а след това спечели и подаването си, като реализира последната точка в мача с техничен къс удар.

Григор Димитров направи два пъти повече непредизвикани грешки от испанеца - 8 срещу 4, като имаше по-слаб процент на спечелени точки на първи и втори сервис, както и при ретурите. В следващия кръг Карлос Алкарас ще играе срещу Александър Зверев. Това бе и втора загуба на Димитров от два мача от този съперник, като за първи път той отстъпи преди година на турнира в Париж.

ОЩЕ: ВИДЕО: Превъзходният "хотдог" удар на Григор, който смая Мадрид