Никарагуа скъса дипломатическите си отношения с Нидерландия

01 октомври 2022, 10:07 часа 3209 прочитания 0 коментара

Никарагуа преустанови дипломатическите си отношения с Нидерландия. Това се случи вчера след като вчера външното министерство на страната нарпави изявление, съобщи Ройтерс, предава БТА. 

Още: 100 години от рождението на Гор Видал: Хаплив и всестранно развит писател

Още: Спряната работа на правителството в САЩ поставя под риск оръжейни доставки за Украйна и голяма сделка за дронове

В изявлението се казва, че правителството на Никарагуа е взело това решение, защото "интервенционистката и неоколониална" европейска държава е "обидила и продължава да обижда никарагуанските семейства".

По-рано тази седмица никарагуански официални лица обявиха посланика на Европейския съюз за "персона нон грата" и също така заявиха, че страната няма да приеме новия посланик на САЩ, което подхрани напрежението между президента Даниел Ортега и международната общност, посочва Ройтерс.

Още: Никарагуа скъса дипломатическите си връзки с Тайван, САЩ реагира

Още: Взрив и пожар в една от най-големите рафинерии на западния бряг на САЩ (ВИДЕО)

Още: Бунт в Пентагона? Американски военни в открит сблъсък с екипа на Тръмп

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Деница Китанова
Деница Китанова Отговорен редактор
Новините днес