"Никога не казвай никога": Ще обяви ли Вашингтон Русия за страна - спонсор на тероризма?

16 май 2023, 23:51 часа • 2629 | прочитания

Държавният секретар на САЩ Антъни Блинкен каза, че Държавният департамент не изключва определянето на Русия като държава - спонсор на тероризма заради зверства в Украйна.

Още: Тръмп официално обяви каква е съдбата на Майк Уолц

Още: Първите жертви за 100-те дни управление на Тръмп: Уволнен е съветникът по националната сигурност Майк Уолц?

В поредица от въпроси по време на изслушване на Сенатската комисия по бюджетните кредити във вторник в Китай, сенатор Линдзи Греъм попита Блинкен: „Никога няма да определите руския държавен спонсориран тероризъм, нали?“ Блинкен бързо отговори: „Никога не казвай никога“. По-късно в изслушването Блинкен припомни санкциите, които САЩ са наложили на Русия, предаде CNN. 

Законодателите и украинските официални лица многократно са оказвали натиск върху администрацията на Байдън да определи Русия като държава - спонсор на тероризма, но администрацията на Джо Байдън не е предприела това действие от загриженост за непредвидени последици.

Още: "Егоистична визия за Америка": Камала Харис критикува митата на Тръмп

Още: 100 дни Разединени американски щати по-късно: С повече неизпълнени обещания не може

По-рано тази година Министерството на финансите на САЩ обяви, че ще определи руската организация Вагнер като „международна престъпна група“. 

Още за случващото се в Украйна – четете тук

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес