ЦСКА изпусна Лудогорец в първия полуфинал за Купата на България

4377

ЦСКА и Лудогорец завършиха наравно 1:1 в първи полуфинален мач между двата отбора за Купата на България. Така интригата остава изцяло за втората среща, която ще се проведе след седмица в Разград.

"Орлите" определено са по-доволният отбор от резултата, тъй като този път "червените" ги надиграха и създадоха повече чисти положения, а освен всичко друго, гостите бяха и с човек по-малко от 60-ата минута до края на срещата, тъй като Текпетей бе изгонен с два жълти картона.

ЦСКА поведе в резултата чрез гол на Тиаго в 77-ата минута, но само 6 минути по-късно Каули засече с крак центриране от пряк свободен удар на Десподов, с което изравни. Преди това обаче, Жул Кейта имаше отлична възможност да удвои аванса за своя тим, но изпусна сам срещу Кахлина, което може да струва много скъпо на "армейците".

Любо Пенев към футболистите на ЦСКА: Ей, лимонади!

Новият треняор на ЦСКА Любослав Пенев е разведрил обстановката в отбора с лафове още на първата си тренировка с тях. Той се е обръщал ...

Подробности за развитието на двубоя прочетете в SportLive.bg.

ПРЕДИ ДВУБОЯ

ЦСКА и Лудогорец отново излизат един срещу друг, а залогът, както винаги, е огромен. Неслучайно повечето хора определят срещата като "финал преди финала", тъй като победителят, поне на хартия, ще има далеч по-лесна задача в последния мач - срещу Арда или Славия.

"Орлите" наложиха превъзходство над "армейците" през годините и играят много успешно срещу тях. Единственото изключение е за Купата на България, където "червените" разполагат с голямото предимство. Е, този двбуой е именно от това състезание.