Георги Градев: Не искам да разцепвам екипа на Бербатов, но трябва да се обединим около Стилиян Петров

27 февруари 2024, 11:32 часа 1327 прочитания 0 коментара

Един от кандидатите за президент на Българския футболен съюз Георги Градев призова опонентите си към обединение около една кандидатура. Адвокатът по спортно право смята, че фигурата, която може да обедини всички кандидати за шефския пост във футбола, е Стилиян Петров.

Още: Официално: Промяна на ръководен пост в БФС

Още: Венци Стефанов проговори английски и избухна с нов бисер за мача с ЦСКА (ВИДЕО)

Призив за обединение в БФС около Стилиян Петров

Стенли е част от екипа на Димитър Бербатов, но не е водещата фигура и на този етап не е заявил намерение да се кандидатира за президент на БФС. Градев подчерта, че не иска да разцепва екипа на Бербатов, в който до скоро бе и самият той, но вярва, че Петров е по-подходящ за президент.

"Ако разумът надделее, всички кандидати трябва да се обединим в една кандидатура. Ние даваме повод на статуквото да остане на власт. Досегашното ръководство иска да саботира Конгреса и да обжалва каквото и решение да се вземе", заяви Петров в "Денят започва" по БНТ.

Георги Градев

Още: Тунчев скастрил играчите на Арда в съблекалнята: Това е недопустимо!

Още: Поне вторият тим бие: ЦСКА II надви коварен съперник с куп титуляри от отбора на Керкез

Градев смята, че на Конгреса трябва да има само един кандидат

"Според мен на Конгреса трябва да отиде само един кандидат, който да мине през парадния вход и да приключи цирка. Да видим как ще обжалват само един кандидат. Бутат се умишлени кандидатури, които целят да развалят обединението", каза още той.

"Трябва да има една фигура и това е Стилиян Петров. Не искам да разцепвам екипа на Бербатов. Има само едно име, което може да събере всички на едно място. Той е всичко в едно. Аз виждам комуникативност само в него."

"Всеки от нас има качества, но не достатъчно, включително и аз. Има един, който може да използва качествата на всички. Изпълкомът е най-важният орган, но президентът е обединяващият човек. Ако няма обединение, ще си говорим само лоши неща през следващите 4 години", завърши Градев.

Ето и каква е програмата на Георги Градев за развитие на българския футбол.

Още: Левски ще гони чудото срещу АЗ Алкмаар с пълен състав! Ключови играчи се връщат от контузии

Още: Реал Мадрид следи зорко голям талант на АЗ Алкмаар, който игра цял мач срещу Левски

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Стефан Йорданов
Стефан Йорданов Отговорен редактор
Новините днес