Френски полицаи убиха мъж, нападнал хора с нож

09 юли 2018, 20:35 часа • 2186 | прочитания

Френски полицаи ликвидираха мъж, опитал се да нападне с нож хора в град Вик сюр Ен в Северна Франция, съобщи регионалният вестник"Курие пикар", цитиран от ТАСС. Според вестника екстремистът викал "Аллах ахбар" ("Аллах е велик").

Още: Германски политици не искат превъоръжаване на Бундесвера, а преговори с Русия

Още: Гърция дава бронетранспортьори на Ливан

Минувачите, които го видели, побързали да се скрият по домовете си. Тогава престъпникът започнал да нанася силни удари с нож по паркираните наоколо коли.

Той успял да нахлуе в един от близките домове и устроил там погром. Според очевидци нападателят бил "крайно агресивен" и "изглеждал като човек под влияние на наркотици".

Пристигналите на мястото на произшествието полицаи го улучили няколко пъти с електрошокови патрони от пистолет "Тайзер". В резултат на попаденията сърцето на нападателя спряло. Полицаите не успели да го спасят и той починал на място.

Още: ФСБ се опита да взриви 15-годишна ученичка (СНИМКИ)

Още: Гърция предлага транспортен коридор през България и до Украйна

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Анев
Ивайло Анев Отговорен редактор
Новините днес