Магическото въздействие на думите върху тялото и здравето ти
Клинописни плочки от Месопотамия от IV хилядолетие преди н.е. пазят заклинания за здраве. Още в онези древни времена хората са вярвали в силата на думите и са ги използвали за здраве, благоденствие или злина.
Думите, които ежедневно изричаме и ни пречат да сме щастливи
Думите, които изричаме ежедневно, имат невероятна сила. Положителните слова привличат любов, късмет и просперитет, докато негативните н...
Траките са лекували душата с думи, а баенето не било чуждо на Средновековна България, като свидетелство за това откриваме в Симеоновия сборник. Но освен с помощта на баячки, врачки и наричане имат ли думите друго въздействие върху тялото и душата, върху здравето и делата? Оказва се, че да.
Думите са като мощно оръжие и заедно с мислите ни могат да ни изцерят или унищожат. И за целта няма нужда от вещици, баячки, магии и прочие. Силата на мисълта и на думите е в самите нас. Да погледнем какво казват учените и философите.
1. Всяка положителна дума, която мислим, говорим, пишем, четем е възможно да окаже пряко въздействие върху организма и психиката ни.
2. Японският учен Масару Емото твърди, че думите променят и физиката ни, и красотата ни, и здравето ни. Той прави експеримент със замразена вода, като я разделя на две, говорейки хубави нещата на едната, а грозни на другата. Кристалите в замразената вода, „слушала“ красиви думи, се получават красиви, чисти и впечатляващи, докато другите се оказват мътни и невзрачни.
7 стари български думи, чието значение ще ви ШОКИРА
Българският език е наистина колоритен. За съжаление обаче младото поколение или поне по-голямата част от него не е започнато с онези ст...
3. Учените считат, че прекарването на много време с негативно настроен човек, който се оплаква, жалва или говори негативно, черноглед е и прекарва живота си в страх, отнема енергията, кара ни да виждаме света в черни краски и ни разболява буквално – физически и психически. Думите определено имат власт над физическото ни тяло.
4. Хенри Форд твърди, че повтарянето, че няма да се справим, често води до неуспех. Замяната на негативните мисли за уменията и способностите ни с позитивни от рода на: „Аз мога“, „Аз ще се справя“, „Аз знам“ и други подобни наистина помага да постигнем набелязаните цели. Силата на позитивното мислене е всеобхватна, тя пробужда вярата в самите нас, във възможностите и способностите ни, в ума и таланта ни, а вярата е най-важното условие, за да постигнем целите си, като не се отказваме, а неуморно се трудим, докато ги сбъднем. Хенри Форд съветва да не се самокритикуваме и да изхвърлим негативните думи от речника си, обещавайки ни, че така не само ще бъдем здрави, щастливи и успешни, но и ще помогнем на хората около нас да бъдат с по-устойчиво психическо и физическо здраве.
Обградете се с положителни, вдъхновяващи думи. И вярвайте, че те ще ви направят по-щастливи и по-здрави.
Вижте всички последни новини от Actualno.com
Още от ЛЮБОПИТНО:
При пържене на риба – добавете това в тигана срещу залепване
Защо киселото зеле може да стане горчиво и меко - ето каква грешка допускаме
Кои зодии не могат да контролират гнева си
Никога не слагайте огледало в спалнята – разберете защо
Астропрогноза за октомври 2023 г.
Колко е часът в България в момента? Справка за всички българи в чужбина
Над каква температура при пържене олиото започва да е вредно за нас?
Редактор:
Валентина Атанасова
Етикети: въздействие говор думи