Феномен - работници молят за по-ниска заплата

11 юни 2012, 15:01 часа 5850 прочитания

Кризата и най-вече страхът от оставане на улицата роди нов феномен. Работници и служители масово молят шефовете си да им намалят заплатата със стотачка и дори повече, само за да ги оставят на работа, предаде Стандарт нюз.

Това съобщи бизнесменът и шеф на фирма за метали "Металхард" Петър Караклийски. Той и негови колеги вече получили дузина оферти от членове на колективите си с молба, дори в писмен вид, да им бъде намалена заплатата с по 100 лева на месец.

Подобен случай досега не сме срещали, разказа работодателят пред репортер на вестника. Преди една вечер той се събрал на делова среща с колеги от бранша и поне шестима от тях изненадващо признали, че вече са се сблъскали с подобен феномен още от пролетта.

Още: Димитър Радев: Присъединяването към еврозоната представлява стратегически щит за България

Още: Таско Ерменков, КЕВР: Това е най-ниското увеличение на тока през последните 5-6 години

Това е хем тъжно, хем и много неприятно за нас, защото наистина от време на време се налагат съкращения, но сме ги свели до минимум, каза производителят на метални конструкции. Ще се ядосам повече, защото разбрах, че някои мои работници са молили конкурентни фирми да им запазят място, ако аз ги уволня, добави шефът. Негов колега от Плевенско му разказал по телефона, че в Северна България също се зараждал подобен феномен, само че при фирмите, занимаващи се с производство на мебели и полиетиленови изделия, както и строителите.

Редактор: Сияна Любомирова

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес