Ръст на поклонническия туризъм в последните години

24 септември 2012, 14:27 часа • 4772 | прочитания

Трябва да превърнем това, което имаме като туризъм, в две основни направления – създаване на нови работни места, основно сред млади хора, и подобряване на местните икономики. Това каза Румен Драганов от Националния институт по туризъм на представянето културно-исторически маршрут в подкрепа на кандидатурата на София за Eвропейска културна столица през 2019 г. на информационна среща в Боянската църква „Св. Св. Никола и Пантелеймон”, предаде „Фокус”.

Още: Говорим с Тръмп да има руски газ с американска помощ в Европа: Съветник на Путин потвърди

Още: Моментни мобилни услуги и ипотека за под 5 дни - Банка ДСК променя банкирането тук и сега

Огромното богатство, което имаме от нашите предци, може да се измери в два параметра. Светът очаква това от нас – не само да го опазим, но и да го направим световно достояние чрез тези механизми.

В последните години има присъствие на поклонническия туризъм, който бележи ръст след влизането на България в ЕС. Развиваме тези обекти във всички други направления, включително опознавателния туризъм, екотуризма, велоалеи. Вече говорим за постмодерен културен туризъм – инсталациите, музикални, културни прояви, каза той.

Общо 27 пътеки са маркирани при манастирите в северната част на Софийска Света Мала гора. Вече има описани пътеки, хората могат да ги видят, добави кметът на София Йорданка Фандъкова.

Още: Две страни от ЕС се разбраха за общи действия срещу забраната за руски газ

Още: Ще има ли среща с Урсула фон дер Лайен: Тръмп обясни за митата

Повечето от манастирите са разположени в много красиви, живописни планински райони около София. На практика можем да говорим за екотуризъм. Тук можем да съчетаем и културния, и поклонническия, и екотуризма в едни и същи маршрути – добави тя.

Редактор: Яна Баярова

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес