Русия: Спецоперацията ще приключи на западните граници на Украйна

16 август 2022, 12:26 часа 8662 прочитания

"Специалната военна операция" ще приключи на западните граници на Украйна. Това заяви сенатор Владимир Джабаров, първи заместник-председател на Международния комитет на Съвета на федерацията на Русия.

Още: Bild: Германия обмисля как да даде оръжия на Украйна

Още: Недоволството от Стармър в партията му расте, ще бъде ли сменен?

Джабаров отбеляза още, че всеки регион на украинска територия, който остане незасегнат от денацификацията и демилитаризацията, ще продължи да бъде "антируски проект".

„Смъртоносните оръжия от страните от НАТО ще продължат да пристигат там. Оттам те ще летят като смъртоносни „подаръци“ към освободените територии. Оттам ще се изпращат саботажни и терористични групи в регионите, прочистени от неонацистите“, написа той в своя Telegram канал във вторник, 16 август.

Според него изводът се натрапва от само себе си - "спецоперацията" трябва победоносно да завърши на западната граница на Украйна. "Русия трябва веднъж завинаги да избави украинския народ от кървавия неонацистки режим в Киев. И тогава освободените региони ще решат самостоятелно бъдещето си в съответствие с волята на народа", твърди руският политик.

Още: Въздушна тревога в Киев, Русия засипва украинската столица с дронове (ВИДЕО)

Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 04.07.25 - Путин и Тръмп проведоха нов телефонен разговор

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес