Барса разнищи Реал и донесе първи трофей на Шави (ВИДЕО)

4533

Испанският колос Барселона спечели Суперкупата на Испания, след като победи Реал Мадрид с 3:1 в спор за трофея, състоял се в Рияд, Саудитска Арабия. Гави, Педри и Роберт Левандовски се разписаха за каталунците, за да осигурят първи трофей на Шави като треньор на отбора.

"Лос кулес" тотално надиграха Реал Мадрид, като много силен мач за тима изиграха двете млади надежди на отбора в средата на терена - Гави и Педри. Тъкмо Гави откри в 33-ата минута след асистенция на Левандовски, а в края на полувремето двамата си размениха ролите на голмайстор и асистент за удвояване на преднината.

В средата на втората част Педри затвори мача с трето попадение във вратата на Тибо Куртоа. Реал Мадрид успя да отбележи почетен гол в продължението на мача, когато Карим Бензема успя да се разпише. "Кралете" обаче играха под равнището си и закономерно загубиха спора за отличието.

Това е първи трофей за Барселона от Купата на Краля през 2021-ва. За последно каталунците вдигнаха Суперкупата през 2018-а. Наставникът на Реал Карло Анчелоти пък загуби първия си финал от 2010 година насам. Подробен репортаж от финала Барселона - Реал Мадрид четете в SportLive.bg!