Резултатите от Серия А в очакване на голямото дерби

11422

Отборът на Киево Верона пропусна добра възможност да се отдалечи от зоната на изпадащите, след като загуби гостуването си на Аталанта от 26-ия кръг на Серия А с 1:2. В Бергамо домакините поведоха в 21-та минута чрез Карлос Кармона, а в 68-та минута положението на гостите стана още по-тежко, след като Сезар получи втори жълт картон и бе изгонен. Въпреки това, "летящите магарета" успяха да се върнат в мача с гол на Дарио Дайнели в 72-та минута. Домакините все пак стигнаха до трите точки, благодарение на попадение на Лука Чигарини пет минути преди края на редовното време. След тази загуба Киево остава на 17-то място с 21 точки, докато Аталанта е на 13-та позиция с 31 точки.

Останалите резултати:

Каляри - Удинезе 3:0

Дженоа - Катаня 2:0

Верона - Болоня 0:0

Сасуоло - Парма 0:1

Торино - Сампдория 0:2.

От 19:45 играят Ливорно - Наполи, а от 21:45 са дербитата Милан - Ювентус и Фиорентина - Лацио.