Скандал с Моуриньо: Специалния ще съди рефер, видя конспирация (ВИДЕО)

1146
Снимка: GettyImages

Наставникът на Рома Жозе Моуриньо обяви, че обмисля да заведе дело срещу четвъртия съдия Марко Сера. Във вторник вечер Специалния бе изгонен на трибуните при поражението с 1:2 от Кремонезе и той заподозря конспирация, тъй като четвъртият рефер е от Торино, а в неделя за Рома предстои мач с Ювентус.

"Джалоросите" имаха възможност да се изкачат на второ място с победа срещу Кремонезе, но вместо това отстъпиха на новака, който регистрира първия си успех за сезона. Във фокуса на вниманието след мача обаче бе Моуриньо, чиято остра реакция срещу съдиите се превърна в тема номер 1 на Ботуша.

"Аз съм емоционален, но не и луд. За да реагирам така, първо трябваше да се случи нещо. Трябва да разбера дали мога да предприема някакви правни действия. Пичинини ми даде червен картон, защото за съжаление четвъртият съдия няма капацитета да разбере какво ми каза", каза Моуриньо пред DAZN.

"Искам да разбера дали има аудиозапис. Не искам да навлизам във факта, че Сера е от Торино и в неделя играем срещу Ювентус. За първи път в моята кариера четвърти съдия говори с мен по такъв начин. Беше неоправдано.

"В края на мача отидох да говоря с тях. Пичинини, който беше четвъртият съдия в последния мач, когато бях изгонен, ми каза да се извиня на Сера. Казах на Сера, че трябва да има смелостта да обясни какво се е случило, но той имаше проблеми с паметта", коментира още Моуриньо.