Ювентус успя да направи пълен обрат и да победи тима на Торино в мач от 24-ия кръг на Серия А. "Бианконерите" губеха в резултата до самия край на първото полувреме, но след отлични втори 45 минути успяха да вземат срещата. В Друг мач от вечерта Рома допусна изненадващо поражение от последния - Кремонезе.
Още: Една от най-големите легенди на Ман Юнайтед се обърна срещу Рубен Аморим
Още: ФИФА готви революционна промяна на правилата относно дузпите
Торино поведе още във втората минута. След центриране от корнер Буонджорно отклони с глава и Карамо отблизо се разписа за 1:0. Ювентус успя да се върне в срещата в 16-ата минута. Костич подаде в пеналта, където Куадрадо бе най-съобразителен и с удар от въздуха изравни.
Малко преди края на първото полувреме „биковете“ отново излязоха напред в резултата. След добра атака на Торино Илич подаде към Санабия, който с изстрел от движение реализира за 2:1. В първата минута на даденото от съдията продължение обаче Юве изравни. След подаване от ъглов удар Данило с глава успя да матира стража на „старата госпожа“.
Още: Два късни гола спасиха Арсенал от грешка във Висшата лига! "Топчиите" дишат във врата на Ливърпул
Ювентус можеше да поведе в началото на втората част, но удар на Влахович срещна напречната греда. В 71-ата минута „бианконерите“ най-накрая вкараха трети гол. След подаване на Киеза, Бремер успя да се разпише. Десетина минути преди последния съдийски сигнал футболистите на Юве решиха всичко в срещата с четвърти гол. Той бе дело на Рабио, който след подаване на Бремер оформи крайното 4:2.
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Още главоболия за Реал Мадрид преди Ел Класико
Още: Завръща ли се Ямал за Барселона?: Ханзи Флик говори за положението в отбора
В друг мач от вечерта Рома допусна сериозна издънка, след като загуби с 1:2 като гост на последния в Серия А – Кремонезе. Домакините поведоха в резултата още в 17-ата минута с гол на Франк Тсаджут. В средата на второто полувреме „вълците“ се върнаха в срещата с попадение на Леонардо Спинацола.
Малко преди края на редовното време тимът на Кремонезе получи право да изпълни дузпа. Наказателният удар бе даден за нарушение на Руи Патрисио срещу Окереке. Съдията веднага посочи бялата точка, като зад топката застана Чиофани, който не сгреши и донесе първата победа на своя тим в елита през този сезон.
Още: Драма в мадридското дерби! Реал Мадрид беше разгромен за първа загуба в Ла лига