Топло посрещане на малкия световен шампион по шахмат

16778

Съучениците на Световният шампион по шах - Цветан Стоянов, му поднесоха емоционално посрещане в училище "Чудомир".

Шампионът подари купата си на директорката на школото г-жа Седларска.

Пореден български успех в шахмата

Деница Драгиева спечели световния ученически шампионат по шахмат! На провелото се в Порто Карас (Гърция) първенство на планетата за уче...

Конфети, торта с шахматна дъска, надпис "Добре дошъл шампионе, викове Цеци и колело за подарък бяха нещата които видя и чу Цецко при влизането в залата за развлечения.

Припомняме, че младият български шахматист Цветан Стоянов спечели златен медал в категорията ученици до 9 години на световното първенство по шахмат, което се проведе от 7 до 14 май в Порто Карас (Халкидики, Гърция).

Цветан Стоянов стана световен шампион с фантастичния резултат 8,5 точки от 9 възможни. Негов личен треньор е майсторът на спорта Живко Жеков от ШК Бургас.

Магнус Карлсен е официалният претендент за световната титла по шахмат

Норвежкият супергросмайстор Магнус Карлсен стана победител в Турнира на претендентите и си заслужи правото да спори със световния шам...

През миналата година Цветан Стоянов стана европейски шампион за ученици до 8-годишна възраст.