Асен Василев заговори за много срещи между Радев и Борисов в последно време

04 декември 2022, 20:58 часа 7910 прочитания

В момента има тясно взаимодействие между служебното правителство и ГЕРБ. Има доста срещи между президента Румен Радев и Бойко Борисов последните няколко месеца. Това заяви съпредседателят на "Продължаваме промяната" (ПП) Асен Василев пред Нова телевизия.

Още: Костадин Ангелов: Няма кой да събори кабинета, опозицията е много слаба

Още: Ясно е кой ще замести Кирил Петков в парламента

Има ясно стиковане и координиране на действията, както от гледна точка на възстановяване на кадри, така и на възстановяване на порочни практики”, каза Асен Василев, запитан за казусите ББР и "Джемкорп".

Според бившия вицепремиер и финансов министър, сега има "съпротива на една политическа класа, която 30 години е свикнала да граби българския народ и да лъже Европа". Той обаче е убеден, че вече на тази класа "не ѝ се получава". "

"Европейците спряха да ги галят по главата, както казва Борисов, в същото време в парламента имат сериозна опозиция",, каза Асен Василев.  

Още: Заради контрабандата в Пловдив: Наказание в ръководството на ГДБОП

Още: Вотът срещу кабинета "Желязков" – бълбукащи сметища, фалшив бюджет и битка за лева

По въпроса с Шенген, съпредеседателят на ПП коментира, че е можело да влезем, ако се беше продължило по пътя, очертан от правителството на Кирил Петков. Само че всичко е спряло наполовина, смята Василев. Според него, Румен Радев е "основен фактор защо няма да ни приемат в Шенген".

"В момента на „Капитан Андреево” се възстановяват старите схеми. Всичко се прави за възстановяване на частната граница. Вместо напред вървим назад", заяви Асен Василев.

Той изрази съмнение да се сформира правителство с първия мандат. Относно вторият мандат, Василев коментира, че от ПП са били поставили условия, които не са били изпълнени. "Най-вероятно ще върнем мандата”, посочи той.

Дончев: Единият вариант е силна кандидатура за премиер, другият е по-компромисна фигура

Още: Според Бойко Борисов няма пари за младите лекари, защото българите ходят на море в Гърция

Още: "Проблем от 20-30 години": Манол Генов за сметищата и новия вот на недоверие (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес