"Биволъ" се възмущава: Биографът на Борисов отива на служба в Брюксел

03 август 2020, 14:49 часа 20626 прочитания

"Кристина Кръстева - биограф на Бойко Борисов и бивша журналистика от "24 часа" ще е "представител на МРРБ в Постоянното представителство на Република България към Европейския съюз в Брюксел". Честито. Без квалификация, без ден опит в държавната администрация .." Това се твърди в публикация в официалния профил на сайта за разследваща журналистика "Биволъ" във Facebook.

Още: "Съдружници по неволя сме": Киселова отговори на Йотова за подкрепата от Пеевски

Още: Пеевски: Системата на МВР има нужда от своето ново начало

Бърза справка в сайта на МРРБ показва, че действително за тази позиция е имало конкурс. Кръстева е един от тримата одобрени кандидати в състезанието - другите двама са Цветомир Цанев и Владислав Сарнацки.

Какво се иска за позицията - да бъде представена концепция на тема: "Политиката на ЕС за регионално развитие и предизвикателствата пред Министерството на регионалното развитие и благоустройството в контекста на подготовката на новия програмен период".

Кръстева нашумя с книгата "Бойко, който винаги се завръща".

Още: "Кабинет ще има, докато каже Пеевски": Йотова за кабинета и сблъсъците за еврото

Още: Георг Георгиев се срещна със западни дипломати, в Скопие обявиха, че им се е оплакал от Северна Македония

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес