"Единственият вариант за правителство с кратък мандат е на „Има такъв народ“. С тези думи започна участието си в предаването "Офанзива с Любо Огнянов" по NOVA Росен Плевнелиев, президент на Република България в периода 2012-2017 г.
Още: Управляващите замазват с обещания скандала с Тошко Йорданов и младите лекари
Още: Заместникът на Кирил Петков се закле в парламента
По думите му "Демократична България" няма как да сформират управление, защото са притеснени от това, което виждат в „Изправи се! Мутри вън!“ и „Има такъв народ“.
"Притеснява ме, че държавният глава ще получи повече права по отношение на ЦИК. Голямата битка за България е, ако променим системата така, че от парламентарна република стане президентска. Започват да се прокарват идеите как да облечем държавния глава с все повече правомощия", смята Плевнелиев.
Според него българският президент има много повече права отколкото в Германия и Гърция например. А планът на задкулисието е да се стигне до президентска република.
Още: Слави Трифонов се появи да каже за Тошко Йорданов: Ще има ли оставка?
Още: ДБ готвят „букет от аргументи“ за свой вот на недоверие
„Има такъв народ“ са политически инженери като Бареков, не гледам на тях като партия с дълъг хоризонт“, заяви Плевнелиев. "Политическа криза ще има когато не сме в състояние да излъчим правителство", каза още той.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Новият вот на недоверие: Асен Василев не изключва подкрепа, ДБ вече са взели решение (ВИДЕО)
Още: Атанас Атанасов за Асен Василев и бъдещето на коалицията ПП-ДБ: Не го познавам много добре
Още по темата четете в този материал.
Още: Трудно управление: Гласуват третия вот на недоверие към кабинета "Желязков"
Още: Костадин Ангелов: Няма кой да събори кабинета, опозицията е много слаба