"Срещат се хора, които като разберат, че 2 и 2 прави 4, искат да споделят това откритие нашироко и Фейсбук представлява подходящо поле за изява.
Още: "Внасяме лекари от чужбина като пластмасови домати по магазините"
Още: Още осем зубъра се заселиха в Източните Родопи
Някои такива откриватели имат полемичен характер и като прочетат друг да казва същото - че 2 и 2 прави 4, се втурват в спор - неее, не е точно така, и изтъкват своето откритие, че всъщност 2 и 2 прави 4.
Откак има Уикипедия откривателите са улеснени да изваждат непрекъснато формулата 2+2=4 от статии за най-различни теми и се замерят с опоненти. Или навлизат задълбочени разсъждения, че онзи, който е написал 2+2=4 не е прав, защото това 2 всъщност е 1+1 и тогава става 2, което се събира с другото 2 и как може да се пишат такива глупости, че 2+2=4.
Проф. Исак Паси навремето в лекции обясняваше за диалог и как това не означава единият да казва "това е зелено", а другият: "не, това е горчиво". Във Фейсбук някои са затънали в такива спорове", написа журналистът Иван Бакалов в социалната мрежа.
Още: Къде да избягате от жегата? Времето утре - 3 юли 2025 г.
Още: „Грийнс“ ООД - история за модерно земеделие от Първомай до трапезата на над 1 млн. българи
В някои схватки из мрежата се вижда, че може и двамата спорещи да са прави, но единият иска непременно да бие другия по главата със своето откритие, че 2+2=4.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Рокади в ръководството на bTV: Постът на Хекимян вече си има титуляр
Още: "Не може да допуснем саморазправи": Желязков за нервното шофиране към морето заради ремонтите
Спорът често се свежда и до замеряне с линкове. Един напише нещо, полемист го замеря с два три линка и смята, че така го е сразил окончателно. А другият може и въобще да не прочете обемистите статии, с които го замерят. А най-често и опонентът с линковете не е чел статиите, с които замеря, а само заглавията.
Обаче се появиха и алтернативни източници на Уикипедия, сайтове, които внушават по-голямо доверие. В тях пише, че всъщност 2 и 2 не прави 4, а това е дългогодишна манипулация, властите ни лъжат, крият истината и световната конспирация ни управлява. И тук вече Фейсбук става бойно поле, в което отривателите на формулата 2+2=X (като X е променлива величина в различни версии) са непобедими. Не се предават дори, когато им покажеш на снимка, че две топчета, събрани с още две топчета на едно място, се виждат и можеш да ги преброиш. Те веднага вадят видео, в което се вижда, че топчетата всъщност не са четири, а скриват от теб едното и те лъжат с други две и всъщност са пет. В друго видео се обяснява, че въобще няма топчета...
Така върви светът през социалните мрежи и може би има някаква полза в тези упражнения на ума.", допълни той.
Още: Прогноза за времето - 2 юли 2025 г. (сряда)
Още: Удължават ремонта на пътя между Благоевград и Симитли