Надал се завърна на корта с победа

4269

Голямата звезда на испанския тенис Рафаел Надал записа първа победа на сингъл от седем месеца насам, след като се наложи над аржентинеца Федерико Делбонис с 6:3, 6:2 в мач от втория кръг на турнира във Виня дел Мар.

Бившият номер 1 в света започна трудно мача и загуби подаването си още в първия гейм, а малко след това вече изоставаше с 0:2 гейма, пише БГНЕС. Шампионът от Ролан Гарос обаче намери ударите си след това и взе първия сет с 6:3 след 50 минути. Във втората част Надал показа и много добро движение по корта, за да стигне до крайното 6:3, 6:2 за час и 28 минути. "

Щастлив съм, че отново играя на сингъл. Това бе много важен ден за мен. Благодаря на всички за подкрепата, не съм си мечтал за подобно завръщане", сподели испанецът след двубоя. "Радостен съм, че коляното ми се справи добре с тичането", допълни носителят на 11 титли от Големия шлем.

Надал пропуска и Australian Open

Голямата звезда на испанския и световен мъжки тенис Рафаел Надал отново отложи завръщането си на корта и съобщи, че ще пропусне турнир...

В следващия кръг Надал ще се изправи срещу победителя от мача между Алберт Монтаньес и Даниел Химено-Травер.

Рафаел Надал не беше играл мач на професионално ниво от "Уимбълдън" миналата година, когато падна от чеха Лукаш Росол в пет сета в мач, който се превърна в сензацията на годината в света на тениса.

Редактор: Ивайло Петров