Гришо прегази германец експедитивно и чака силен, но удобен противник в Маями (ВИДЕО)

4475

Първата ракета на България при мъжете Григор Димитров размаза германеца Яник Ханфман в среща от третия кръг на турнира от сериите "Мастърс 1000" в Маями с награден фонд 8.9 милиона долара. Хасковлията постигна убедителен успех с 2:0 (6:1; 6:0) за 46 минути игра и си осигури сблъсък на осминафиналите с №9 в ранглистата на ATP Хуберт Хуркач.

Гришо ще се изправи срещу свой "абонат"

Полякът надви Себастиан Корда с 2:1 (7:6 (5); 6:7(5); 6:3). Гришо, който в предния си двубой от надпреварата елиминира трудно Алехандро Табило, и бъдещият му съперник до момента са играли един срещу друг четири пъти. При всички мачове триумфира нашият състезател.

Пас към миналото

Гришо даде само един гейм на Ханфман

Първият сет бе взет експедитивно от най-добрия ни тенисист за впечатляващите 24 минути. Димитров проби още във втория гейм. Не срещаше никакви трудности при свой сервис, а направи нов брейк за 5:1. Последва гейм на нула, за да може хасковлията да поведе безкомпромисно в общия резултат.

Гришо мачка! 6:0

Григор Димитров стартира втората част на изключително ниво и набързо поведе с 0:30 с перфектни удари. Той запази аванса и проби Ханфам. В третия гейм българинът отново взе сервис гейм на германеца, а същото стори и в петия. Световният номер 12 приключи двубоя със забележителното 6:0. На свое подаване Гришо не даде нито една точка на противника в този сет. Трите си брейка пък направи "на 30".

ОЩЕ: Григор Димитров: Може да съм близо до края, но не толкова близо, колкото се говори