След невероятен обрат: Григор Димитров оцеля в Маями! (ВИДЕО)

5262

Водещият тенисист на България Григор Димитров сътвори невероятен обрат, за да стартира с победа участието си на втория за годината турнир от сериите Мастърс 1000 в Маями. Гришо победи 44-ия в света чилиец Алехандро Табило с 6-7(5), 7-6(5), 6-2 след 2 часа и 30 минути битка в мач от втория кръг на надпреварата.

Григор Димитров победи Алехандро Табило

Гришо стартира директно от втория кръг заради добрия си ранкинг (12-ти в света). Той се изправи за първи път срещу чилиеца Табило, който игра финал на ATP 250 турнира в Сантяго преди месец. Срещата им се отложи с ден заради дъждовете над Маями. А още от първия гейм в мача стана ясно, че за Григор предстои много тежък сблъсък...

Табило спечели първия сет в тайбрек

Табило започна мача със сервис гейм на нула, а Гришо му отвърна със същото. Първият сет продължи с размяна на бързи сервис геймове, но при 3-4 българинът трябваше да отрази три брейкбола, за да спаси подаването си. До пробив в сета така и не се стигна, за да се стигне до тайбрек.

Там Григор поведе с 4:3 точки, но след това Табило го обърна, за да спечели тайбрека с 5:7 точки и да вземе сета. Във втората част двамата продължиха да печелят подаванията си без проблеми. В средата на сета Димитров притисна Табило, като имаше три брейкбола, но ги пропиля.

Гришо сътвори невъзможен обрат в тайбрека на втория сет

Така сетът отново завърши без пробиви, за да се стигне до нов тайбрек. В него Алехандро Табило поведе с 5:2 точки, но нервите на чилиеца не издържаха и той не успя да затвори мача. Григор показа характер и спечели пет поредни точки, за да спечели сета и да вкара мача в трети сет.

Димитров взе убедително третия сет

В решаващия трети сет Григор започна с пробив, с който допълнително наруши психиката на съперника. При 4-2 българинът успя отново да пробие Табило, за да си осигури сервис гейм за спечелване на мача. Сервирайки за победата, Димитров не допусна изненада и затвори двубоя, за да се класира за третия кръг.

В следващия кръг Гришо ще премери сили с германеца Яник Ханфман, който победи Адриан Манарино. Германецът е под номер 56 в световната ранглиста, като до момента не се е изправял срещу българския тенисист. Още новини за Григор Димитров ще намерите в Actualno.com!