Болсонаро с първо изявление след загубата, не поздрави Лула да Силва

01 ноември 2022, 23:50 часа 2714 прочитания 0 коментара

Досегашният президент на Бразилия Жаир Болсонаро направи първи коментар след изборите, които той загуби от левия кандидат Луис Инасио Лула да Силва

Болсонаро коментира протестите в страната след вота и ги определи като плод на "възмущение и чувство за несправедливост" след гласуването, но изобщо не спомена поражението си. След краткото му обръщение, началникът на президентската канцелария Сиро Ногейра заяви, че ще започнат процеса по предаване на властта на правителство на Лула.

Болсонаро се ангажира да "уважава конституцията, докато е президент" в първата си изява след два дни мълчание, последвали огласяването на резултатите. "Винаги са ме обвинявали, че съм антидемократичен, но за разлика от опонентите ми, аз винаги съм спазвал конституцията", каза още Болсонаро.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес