Сърбия като една от трите страни гаранти на Дейтънското споразумение е заинтересована от запазването на стабилността в Босна и Херцеговина и в целия регион.
Още: Македонският премиер се срамува от пълното име на страната си
Още: Силите на НАТО в Косово провеждат учение в Прищина за справяне с масови безредици (СНИМКИ)
Това заяви сръбският вицепремиер Александър Вучич, цитиран от ИТАР-ТАСС и БТА.
Вучич говори на състоялата се вчера в Белград среща с президента на Република Сръбска в Босна Милорад Додик и с Младен Босич, председател на Сръбската демократическа партия, действаща в Република Сръбска. Тема на разговорите бе ескалацията на протестите в Босна и Херцеговина.
Вучич подчерта, че "единствена в региона Сърбия запази стабилността си" и призова за "решение на политическите конфликти по мирен и демократичен път".
Още: Ужасяващ инцидент в прочута млечна фабрика в Румъния: Има загинали
Още: "Българският диктат няма да мине": Християн Мицкоски е новият премиер на Северна Македония
Додик приветства факта, че лидери от Република Сръбска за първи път са поканени за консултации при подобна извънредна ситуация. Според него "социалните" протести имат политически причини.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Най-голямата база на НАТО в Европа ще е съвсем близо до България