Нелеката задача - как да възпитаваме момичета

02 септември 2013, 11:21 часа • 41559 | прочитания

„Как да възпитаваме момчета” (ИК „Колибри”, 2007 г.) се превърна скоро след появата си през 2003 г. в световен феномен. Това бе първата книга, посветена на специфичните потребности на момчетата, а на родителите им допадна ясният изказ на автора и топлотата, с която той вникна във вътрешния свят на техните синове. Днес вече момичетата са в центъра на вниманието на Бидълф.

Още: Прогноза за времето - 12 май 2025 г. (понеделник)

Още: Бащата на Сияна: 40 дни на адска мъка, 40 дни на борба за справедливост

„Как да възпитаваме момичета” е най-новата му книга, появила се преди броени месеци, едновременно наръчник за родителите и призив да бъдат бдителни. Изложени са характерните особености на петте ключови етапа в момичешкото развитие от раждането до пълнолетието, както и рисковите ситуации в хода на израстването: прояви на агресивност, хранителни смущения, телесни

изменения, депресивни състояния, зависимост от социалните мрежи, от дрога и алкохол, първи стъпки в секса... От позицията на богатия си опит на психолог, терапевт и баща Стив Бидълф предлага на родителите конкретни подходи, за да предпазят дъщерите си от многобройните опасности на пола и на съвременния свят, да изградят здрави връзки на доверие и разбирателство помежду си и да се отнасят към тях като към пълноценни личности.

Стив Бидълф е световноизвестен австралийски семеен терапевт и неоспорим авторитет в областта на отглеждането на деца и изкуството да бъдем родители. „Как да възпитаваме момчета“, „Тайната на щастливите деца“, „Още тайни на щастливите деца“ и „Възмъжаване“ са настолни книги на близо четири милиона семейства от цял свят.

Още: Седмична прогноза за времето за 12-18 май 2025 г.

Още: "Радев иска да суспендира Конституцията": Позиция на 40 преподаватели по право

 

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес