Трябваше да бъде направено всичко възможно да не се случи тази трагедия в рудник Ораново и изискванията за безопасност трябваше да бъдат спазвани. За това е имало достатъчно предписания от Инспекцията по труда. Това каза пред Нова телевизия кметът на Симитли Апостол Апостолов.
Още: Седмична прогноза за времето за 12-18 май 2025 г.
Още: "Радев иска да суспендира Конституцията": Позиция на 40 преподаватели по право
Той бе скептичен по повод слуховете, че природно бедствие е причинило срутването. Според него трагедията се дължи на човешка намеса или бездействие.
"След като се направят експертизите от независимите експерти, ще станат ясни точните причини за трагедията. Рудникът трябва да работи само ако правилата и изискванията за безопасност се спазват на 100%.
Алтернативата "хляб или смърт" е малко преекспонирана. В общината има достатъчно работа. Симитли може да съществува съвсем спокойно и без мината", бе категоричен Апостол Апостолов.
Още: Изцяло затвориха платното за движение от София за Бургас на „Тракия“
Още: Кой има имен ден днес, 11 май 2025 г. Честито!
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Прогноза за времето - 11 май 2025 г. (неделя)
Още: 133 участника от цялата страна бягаха в първото спортно състезание „Марица 5“ (СНИМКИ)