Славен отбор от Първа лига потрепери, но с обрат на отчаянието продължава да бленува за спасение

11 май 2025, 17:26 часа • 1530 | прочитания

Локомотив Пловдив постигна изключително важен успех с 2:1 при визитата си на Хебър Пазарджик в двубой 34-тия кръг на Първа лига. На стадион "Георги Бенковски" Николай Николаев изведе "гробарите" напред в резултата в средата на първото полувреме. Малко по-късно вратарят Марсио Роса спаси удар от дузпа на Димитър Илиев. След почивката обаче "смърфовете" обърнаха чрез Ефе Али и Илиев, който се реваншира за пропуска от бялата точка.

Локо Пловдив продължава да мечтае

Така "черно-белите" събраха 35 точки на 13-ата позиция - на 3 от 12-ия Локомотив София. В момента пловдивчани се намират на място, което ги праща на бараж за оставане в елита, но те ще се надяват столичните "железничари" да допуснат грешна стъпка. Пазарджиклии пък са сигурни изпадащи с 18 пункта да дъното.

ОЩЕ ОТ ПЪРВА ЛИГА: В мача на пропуските и бразилската магия: Левски на Веласкес най-накрая победи Черно море (ВИДЕО)

💯 Обрат, победа и три точки! ⚽ Локомотив надви Хебър с 2:1 в Пазарджик! Попадения на Ефе Али и Димитър Илиев осигуриха успеха на "черно-белите"!

Posted by Lokomotiv Plovdiv on Sunday, May 11, 2025

Гостите стартираха по-добре мача. Роса трябваше да се намесва още в седмата минута, за да отрази изстрел на Илиев. В средата на полувремето Пенчев открадна топката от Иванов и пусна към Николаев, който откри резултата. В 29-ата минута ВАР привика главния съдия. Рефеът посочи бялата точка за нарушение на Пенчев срещу Переа. С изпълнението се нагърби Димитър Илиев, който бе спрян от Марсио Роса.

След почивката Локо Пловдив все пак изравни. Ефе Али се озова на пътя на изчистена топка и от воле матира противниковия страж. В 61-вата минута Хебър изтърва златен шанс. Гермуш уцели гредата. Десетина минути по-късно Илиев засече центриране на Ивайло Иванов за пълен обрат. 

ОЩЕ ОТ ПЪРВА ЛИГА: В мач за историята: Славия и Локо София сториха нещо невиждано от 15 години

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Джем Юмеров
Джем Юмеров Отговорен редактор
Новините днес