Автобус с 50 души увисна от мост в Копривщица, полицията спаси пътниците

05 август 2022, 20:25 часа 10205 прочитания

50 пътници бяха спасени от аварирал автобус в Копривщица, съобщиха от МВР. Това се е случило след светкавична реакция на служителите на столичната полиция.

Още: Извънредно измерване на въздуха в Разград заради пожара. Пламнаха и 500 декара в Кърджалийско

Още: Моторист загина при катастрофа между Созопол и Приморско, пътят е затворен

Сигналът за инцидента е подаден около 18.30 часа тази вечер във временната оперативна дежурна част, обособена в Копривщица във връзка с провеждането на Националния събор на народното творчество. Автобусът е аварирал заради спукана гума на изграден понтонен мост, който свързва паркинга и стадиона на града.

На място незабавно са насочени полицейски служители на ОДМВР-София, част от екипите, ангажирани в обезпечаването на сигурността на фолклорното събитие. Благодарение на светкавичните действия на униформените всичките 50 пътници и водачът са изведени невредими от превозното средство.

Автобусът е изтеглен с тежка техника на армията. Допълнителни полицейски екипи от ОДМВР-София са ангажирани с опазване на обществения ред, обезпечаване на сигурността и пътната безопасност в периметъра на събора.

Още: Адв. Александър Кашъмов: Сарафов прави опити прокуратурата да бъде извадена от важен закон (ВИДЕО)

Още: Заместителят на хероина: Фентанилът навлиза ударно и взима все повече жертви у нас

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес