Песни и танци на Витошките ливади

12 юли 2013, 15:25 часа • 9537 | прочитания

Песни и танци ще огласят витошките ливади на 11 и 12 август. Традиционен Фолклорен събор „Арт Мастърс“ ще събере за трета поредна година певци, инструменталисти и танцьори от цяла България на прохладните поляни пред хижа "Звездица".

Още: Прогноза за времето - 12 май 2025 г. (понеделник)

Още: Бащата на Сияна: 40 дни на адска мъка, 40 дни на борба за справедливост

Сред уникалната красота на Природен парк "Витоша" еднодневен празник ще зарадва любителите на фолклора и на българските традиции. Всички желаещи могат да заявят участието си на адрес: artmastersfestivals@hotmail.com, а такси няма. Регламентът предвижда представяне с блокова програма в рамките на 15 минути.

Могат да се включат фолклорни танцови колективи, формации, любителски клубове и състави, певци и певици, певчески колективи, музиканти, групи за обичаи и словесен фолклор, както и всякакви артисти, свързани с българския фолклор, без ограничение във възраст и пол. Поканени са и всички, които обичат красивата природа и народното творчество, на което ще могат да се насладят с изпълненията на участниците.

За желаещите да пренощуват в гостоприемната хижа "Звездица" се предлага пакетна цена за храна и нощувка на цена 30 лв. Организаторите обещават фолклорно парти до сутринта. Освен възможност за обмен и трайно приятелство между групите, представители на различните етнографски области на България, фолклорен събор „Арт Мастърс“ е и една чудесна възможност да си починете и да се позабавлявате сред чист въздух и красива природа.

Още: Седмична прогноза за времето за 12-18 май 2025 г.

Още: "Радев иска да суспендира Конституцията": Позиция на 40 преподаватели по право

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виктория Пенева
Виктория Пенева Отговорен редактор
Новините днес