В България и най-смелите бизнес планове могат да бъдат реализирани. Това каза министърът на икономиката, енергетиката и туризма Трайчо Трайков по време на церемонията по връчване на наградите „Инвеститор на годината 2011“.
Още: WSJ: Тръмп-младши дойде, България продава "Турски поток" - каква ще е схемата?
Още: Говорим с Тръмп да има руски газ с американска помощ в Европа: Съветник на Путин потвърди
Организатори на шестото поредно издание на конкурса за най-значими инвестиционни проекти в българската икономика за 2011 г. бе Българската агенция за инвестиции. Сред специалните гости на събитието бяха посланици, компании, работодателски организации, неправителствени организации, както и бивши изпълнителни директори на БАИ.
Повечето от фирмите, които са номинирани тази година, не участват за първи път в класацията, подчерта Трайков. Това са фирми, които отговарят изцяло на нашите виждания за развитие на българската икономика, а именно развитие на секторите с висока добавена стойност. Това прави по-богати всички - и акционерите, и работниците, и обществото, заяви министър Трайков. Според него българската икономика е модерна, диверсифицирана и с голям потенциал.
Конкурсът „Инвеститор на годината“ дава възможност да бъдат наградени тези български и чуждестранни фирми, които са реализирали инвестиционни проекти през изминалата година и са допринесли за развитието на икономиката. Според изпълнителният директор на Българската агенция за инвестиции Борислав Стефанов 2011 година е била една от най-трудните по отношение на инвестициите не само в страната, а и по целия свят. Въпреки това делът на индустриите, които са характеризират с устойчивост, се е увеличил.
Още: Моментни мобилни услуги и ипотека за под 5 дни - Банка ДСК променя банкирането тук и сега
Още: Две страни от ЕС се разбраха за общи действия срещу забраната за руски газ
Отличените проекти са в сферата на енергетиката, високотехнологичните услуги, селското стопанство, хранително-вкусовата промишленост и индустриални проекти. В категорията инвестиции в дълготрайни активи за големи предприятия бе отличена фирмата „Луфтханза Техник София“. „Амер Спортс България“ бе отличена за инвестиции в дълготрайни активи за малки и средни предприятия. За инвестиции в създадени нови работни места бе отличена „Хюлет Пакард България“. За зелена инвестиция бе отличено медодобивното предприятие „Асарел Медет“, а за инвестиции в иновации наградата получи EVN България.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Ще има ли среща с Урсула фон дер Лайен: Тръмп обясни за митата
Още: Промишленото производство отбеляза най-голям спад от година и половина