Заместник-председателят на Съвета за сигурност на Русия Дмитрий Медведев предупреди НАТО да не предоставя на Украйна ракетни комплекси Patriot и нарече алианса "криминално образувание", предаде Ройтерс, цитирана от БТА.
Още: Въздушна тревога в Киев, Русия засипва украинската столица с дронове (ВИДЕО)
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 04.07.25 - Путин и Тръмп проведоха нов телефонен разговор
"Ако НАТО достави на киевските фанатици комплекси Patriot, както намекна генералният секретар Йенс Столтенберг, те веднага ще станат законна мишена на въоръжените ни сили", написа Медведев в "Телеграм".
Северноатлантическият алианс, в страните от който живеят не повече от 12 процента от човечеството, не е нужен на цивилизования свят и трябва да бъде разпуснат като "криминално образувание", пише още Медведев, цитиран от ТАСС. Той допълва, че представителите на НАТО "лесно забравят" за извършените от тяхната организация държавни преврати по целия свят, за смените на законно избрани държавни глави и убийствата на десетки хиляди мирни граждани.
Още за случващото се в Украйна – четете тук
Още: Вучич помилвал активисти на партията си, били брутално протестиращи студенти
Още: Нападение с нож във Финландия, има пострадали (ВИДЕО)
Медведев обръща внимание на думите на Столтенберг за запазването на Украйна като суверенна и независима държава. "Но той не каза нищо за териториалната ѝ цялост. Някакъв вид победа, но очевидно при нови, силно орязани граници на независимостта й и в този си вид тя ще седне на масата за преговори. Това вече е прогрес", заключава руският политик.
Всичко за войната в Украйна на живо във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Русия призна талибаните: Знамето им се развя над посолството на Афганистан в Москва (СНИМКА)