Хиляди протестиращи преминаха през централната част на Лондон с призив Великобритания да се върне към членство в Европейския съюз, предаде ДПА.
Още: Огромни експлозии и пламъци: Украйна атакува склад за боеприпаси в Донецка област (ВИДЕО)
Още: Расте броят на пострадалите при взрива на бензиностанция в Украйна (ВИДЕО)
На Националния марш за ново присъединяване големи тълпи от хора преминаха от Парк Лейн до Парламентарния площад. Участници в шествието от цяла Великобритания пътуваха с часове, за да присъстват.
В градината на Парламентарния площад, последната спирка на митинга, се виждаше море от синьо и жълто, докато поддръжниците размахваха знамена на ЕС и носеха плакати.
ОЩЕ: Изненада: Борис Джонсън има подкрепа и се връща в битката за лидер на партията и премиер
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 03.07.25 - Ким Чен Ун праща огромен брой войници на Путин
Още: Австрийските служби за сигурност ще следят за опасни публикации в социалните мрежи
На някои от плакатите пишеше: "Брекзит никога нямаше да се получи" и "За по-ниски сметки #присъединете се отново към ЕС", съобщава БТА.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Експлозия в центъра на Москва: Твърдение, че генерал от ФСБ е бил взривен (ВИДЕО)
Още: Бензиностанция в Украйна се взриви: Има данни за огромна трагедия (ВИДЕО)
"Чувстваме осезаемо, че ситуацията, в която се намираме сега, може да се проследи директно до референдума от 2016 г., който уж беше консултативен референдум. Това не беше резултат със свръхмнозинство. 52 и 48 процента не е нещо, с което можеш просто да преобърнеш цялата страна. Вижте шест години по-късно къде сме. Така че много силно усещаме, че трябва да се състави разумно правителство, да се проведат общи избори сега", споделят протестиращи.
Тълпата освиркваше, докато на голям цифров екран с изглед към градината на Парламентарния площад се показваха снимки на гласували за напускане личности като Борис Джонсън, Прити Пател и Найджъл Фарадж.
Тълпата също така скандираше "Торите вън" и освиркваше, когато ораторите обсъждаха перспективата Борис Джонсън евентуално да се кандидатира отново за министър-председател.
Още: Урсула фон дер Лайен е изправена пред вот на недоверие, ето кога ще е гласуването
Още: В Румъния ли е: Още хора твърдят, че са видели черната пантера
Вижте ГАЛЕРИЯ от шествията ТУК.