Хитър Реал и блестящ Куртоа надвиха Ливърпул и спечелиха 14-а Шампионска лига

2569

Реал Мадрид победи Ливърпул с 1:0 във финала на Шампионска лига и спечели за рекордния 14-и път този турнир. Победното попадение в 59-ата минута на мача беше дело на Винисиус Жуниор.

Отборът на Юрген Клоп изигра силен мач, като създаде много повече положения от съперника (23:4) и отправи много повече удари към вратата им, но "белите" бяха безгрешни в защита, а вратарят им Тибо Куртоа се отчете с почти двуцифрен брой ключови спасявания.

Топ коефициенти за финала в Шампионска лига от efbet

Финалът в Шампионска лига слага "край" на клубния футбол от най-високо равнище поне за следващите няколко седмици. "Черешката на тортат...

Началото на двубоя беше съпътствано от скандали и безредици, тъй като заради лоша организация част от феновете на англичаните не успяха да влязат навреме на стадиона. Финалът започна с 36 минути закъснение, а полицията използва лютив спрей срещу фенове на мърсисайдци и журналисти.

Как се разви мачът полувреме по полувреме, както и видеа на важните моменти можете да прочетете и видите в Sportlive.bg.