Повод за гордост: Българи блестят в полуфинален двубой в Италия (ВИДЕО)

2255

Младите ни надежди Димо Кръстев и Йоан Борносузов се представиха достойно в "българския полуфинал" за Купата на Примаверата в Италия. Родните таланти вкараха по един гол за своите отбори в двубоя между юношеските състави на Фиорентина и Дженоа, завършил 3:2 в полза на "виолетовите".

Кръстев, който в последния момент отпадна от сметките на Младен Кръстаич за първите срещи от евроквалификациите, започна като титуляр в защитата на Фио и отбеляза в 56-ата минута за 3:0 от границата на вратарското поле след свое включване в атака. Борносузов пък се появи в игра за “грифоните” през втората част, а в 82-рата минута се разписа с глава за крайното 3:2.

ОЩЕ: Халф на Фиорентина отнесе юмрук в лицето от нахлул фен на терена (ВИДЕО)

По този начин Фиорентина на Димо се класира на финал в турнира, на който стана шампион в последните му три издания. В битката за трофея тимът ще срещне Рома, който във вчерашния полуфинал победи Интер на Никола Илиев с 1:0. Българският национал беше титуляр в атаката на “нерадзурите”, като го замениха в 78-ата минута.

Димо Кръстев е в школата на "виолетовите" от 2019 година, където бележи огромен прогрес. Той вече е попадал в групата на първия състав на отбора и дебютира за мъжкия ни национален тим. Йоан Борносузов премина в Дженоа от ЦСКА през 2020 година. В момента атакуващият състезател се намира в добра форма, като се разписва често за "грифоните".