Тази година Община Ивайловград организира за пореден път Майски дни на културата от 9 до 29 май. Празничната програма ще стартира на 9 май от 11:30 часа с честване на Деня на Европа и 72 години от победата над хитлерофашизма. Събитието ще се проведе в Общинския исторически музей.
Още: Работник загина при полагането на кабели за високо напрежение
"За Ивайловград този месец е свързан с празниците и със завръщането на по-голямата част от хората, които живеят извън града". Това обяви кмета на община Ивайловград Диана Овчарова.
Тя сподели специално за Actualno.com, че сред най-големите гвоздеи в празничната програма е концерт на 11 май на местната детска група „Какавидите“, които ще излязат на сцената с „Ренегат” и „WILD HORSES”. Сред другите празнични акценти е премиерата на най-новата постановка на местната театрална трупа при НЧ „Пробуда 1914” Ивайловград – „Орфей 1” - „Розата и венеца”. Тя ще се състои на 29 май в Голямата зала на читалището.
„Бадемова приказка – разказват…” е друга интересна инициатива на младежка театрална трупа „Актьорите”. Младежите ще разказват любопитни истории под формата на сценки в различни части на Ивайловград.
Още: Започва записването за първия спортен маратон "Марица 5" организиран в Димитровград
Още: РИОСВ: Показателите за качеството на атмосферния въздух в Димитровград са в норма
„Друго, което искам да спомена е Благотворителен търг „Деца творят за деца“ за литературно произведение или рисунка. Ще се радваме да ни гостуват и „Родна песен“ към читалище „Заря“ - Хасково. Тяхното изпълнение ще бъде в антична вила „Армира“, каза още кмета на Ивайловград.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Заради високи сметки за ток: Къщи-музей затварят в Хасково
Още: Пеевски нарежда, те изпълняват: Трети областен управител на "ДПС - Ново начало" подаде оставка
Диана Овчарова не пропусна да отбележи и гостуването на спектакъла "Фенове" с участието на Христо Гърбов и Валентин Танев, който е специален подарък за всички жители на града. Тя сподели, че навсякъде у нас е трудно да се организират такива събития, но смята, че ивайловградчани са жадни за тях, защото залите винаги са пълни един час преди началото на събитието, независимо дали става въпрос за местни или гостуващи творци.
От 15 до 19 май ивайловградчани ще могат да посетят и Фестивал на изкуствата "Бадемови приказки". Той е едно своеобразно възраждане на „Празници на бадемите“ - събития, които са се организирали преди 20 години в Ивайловград.
Цялата празнична програма на община Ивайловград с дати и часове - вижте ТУК!
Още: Хасково пред грипна епидемия, все повече ученици отсъстват
Още: Коледна трапеза, приготвена от Иван Звездев очаква Димитровград