Пазарджик се включва в Европейската нощ на музеите с богата културна програма

14 май 2025, 14:35 часа • 382 | прочитания

На 17 май (събота), от 18:00 до 24:00 ч., Пазарджик ще бъде част от международната инициатива Европейска нощ на музеите, с вълнуваща програма, съчетаваща изкуство, история и музика. Събитието ще се проведе с вход свободен в Регионалния исторически музей и Художествена галерия „Станислав Доспевски“, които ще отворят врати за всички желаещи да се потопят в атмосферата на културното наследство на града.

Празничната вечер ще започне в 18:00 ч. с откриването на изложбата „Безкрайност“, дело на художници-галеристи. Паралелно посетителите ще могат да разгледат експозицията „Портрет“, както и специалната изложба „Лиричният поет на Тракия“, посветена на 120 години от рождението на големия български художник Георги Герасимов.

Акцент в програмата ще бъде джаз концертът на японската изпълнителка Рейко Номура, който ще започне в 20:00 ч. в Лапидариума на Регионалния исторически музей. Публиката ще има възможност да се наслади на класически джаз, поднесен с изключителна финес от изпълнителка с международно признание.

Община Пазарджик кани всички жители и гости на града да се включат в тази необикновена вечер, в която музеите оживяват, а културата среща своята публика в специална, вечерна светлина.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Антон Иванов
Антон Иванов Отговорен редактор
Новините днес