САЩ евакуира посолството си в Ливан

06 септември 2013, 17:16 часа • 9500 | прочитания

Американското посолство в Бейрут съобщи, че евакуира помощния персонал и членовете на семействата на дипломатите от Ливан заради "заплахи към сгради на американската мисия и служителите", предаде БГНЕС.

Още: 90 години Керхер: Големите иновации и история през погледа на Мартин Василев

Още: Бури с градушки в седмицата на Гергьовден: Прогнозата за времето с Николай Василковски

"На 6 септември 2013 г. Държавният департамент изтегли помощния персонал и членовете на семействата от посолството в Бейрут заради заплахи към сгради на американската мисия и служителите", съобщи посолството на своя сайт.

Не се разкриват подробности за конкретни заплахи към посолството или информация колко хора са засегнати от решението. Междувременно Държавният департамент препоръча на всички американски граждани да избягват пътувания в Ливан и да отложат всички пътувания към Турция, които не са от голяма важност, по съображения за сигурност и риска от насилие.

Това става в момент, когато американският президент Барак Обама притиска Конгреса да разреши военни удари срещу съседна Сирия в отговор на предполагаемата химическа атака на 21 август, за която Вашингтон обвинява режима.

Още: Започва изплащането на обезщетенията за майчинство

Още: Кой има имен ден днес, 5 май 2025 г. Честито!

Държавният департамент вече предупреди американските граждани да избягват пътувания до Ливан и препоръча на американците в страната да я напуснат. Конфликтът в Сирия все повече се разпростира и към Ливан, където живеят над 700 000 бежанци, избягали от насилието.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес