Цветана Пиронкова отпадна на четвъртфинал в Хобарт

8550

Българската тенисистка Цветана Пиронкова напусна турнира в Хобарт, след като загуби четвъртфиналния си мач срещу защитаващата титлата си от миналата година Мона Бартел.

Пиронкова отстъпи с 0:2 сета (3:6, 3:6), като определено не можа да се противопостави на по-мощната си съперничка. Мачът започна типично по женски - с разменени пробиви, но след резултат 2:1 за Цвети Бартел направи серия от четири поредни гейма, а в края на частта двете пак си размениха по един пробив.

Пиронкова на четвъртфинал в Хобарт

В мач от втория кръг на турнира в Хобарт първата ни ракета при жените Цветана Пиронкова постигна успех след обрат от 0:1 до 2:1 сета на...

Вторият сет се разви по почти същата схема - Бартел направи три поредни гейма след 1:1 и комфортно затвори мача без много мъки.

Пиронкова печели 70 точки за ранглистата от турнира, но към актива ѝ се добавят само 40, тъй като имаше да защитава 30 от участието си през миналата година.

Редактор: Ивайло Петров