Гришо се поизпоти, но тръгна с успех на Ролан Гарос

3541

Първата ракета на България Григор Димитров стартира с успех участието си на втория за годината турнир от Големия шлем – Ролан Гарос. Родният тенисист се наложи в първия кръг на надпреварата над американеца със сръбски корени Александър Ковачевич. Гришо нямаше сериозни проблеми срещу намиращия се под номер 88 в света съперник и се наложи с категоричното 6:4, 6:3 и 6:4.

Димитров и Ковачевич си спретнаха здрав мач

В началото на първия сет двамата тенисисти си размениха по няколко гейма и се стигна до резултат 3:3. В седмия гейм обаче Григор Димитров не се представи по най-добрия начин и позволи на Ковачевич да го пробие. Българинът обаче реагира мигновено и върна пробива, за да изравни за 4:4. След това Гришо нямаше проблеми и след спечелен гейм и нов пробив затвори частта с 6:4.

Втората част мина под диктовката на Гришо

Вторият сет започна отлично за Димитров, който спечели подаването си, а след това успя за трети път да пробие Ковачевич и да поведе с 2:0. Последва размяна на геймове и така се стигна до 5:3 за Гришо. В последния гейм българинът бе безкомпромисен и не остави никакви шансове на съперника си, за да затвори сета с 6:3.

Третият сет бе доста оспорван

Третият сет стартира с размяна на геймове между двамата тенисисти. При резултат 2:2 Григор Димитров имаше шанс за пробив, но го пропиля. При следващата точка обаче той бе безупречен и успя да пробие Ковачевич, за да поведе с 3:2. След това Гришо спечели подаването си, а същото стори и американеца за 4:3.

Димитров обаче допусна срив в играта си в осмия гейм и позволи на съперника си да го пробие и да изравни. Българинът веднага поправи грешката си и на свой ред проби американеца за 5:4. В десетия гейм Димитров показа класата си и затвори частта с 6:4, а по този начин спечели и мача.

Във втория кръг на Ролан Гарос Григор Димитров ще срещне победителя от двойката Фабиан Марожан - Михаил Кукушкин.