Жалко: Вики Томова се бори, но отпадна от британка на Уимбълдън

971

Най-добрата българска тенисистка Виктория Томова отпадна във втория кръг на турнира от Големия шлем Уимбълдън, след като отстъпи на представителката на домакините Кейти Бултър с 0-6, 6-3, 3-6 за близо 100 минути игра.

Виктория Томова отпадна от Уимбълдън

Първият сет се оказа трагичен за българската тенисистка, която не успя да спечели нито един гейм. Отговорът обаче не закъсня във втората част, когато българката стигна до ранен пробив. Бултър веднага върна пробива, но в края на сета отново бе пробита, губейки частта с 3-6.

В заключителната трета част Бутлър направи ранен пробив, който съхрани до самия край, за да спечели мача. В последния сет Томова стигна до равенство 40:40, но с третия си мачбол британката успя да стигне до победата, която я класира за третия кръг.

Виктория Томова игра едва за трети път в кариерата си във втория кръг на Уимбълдън. Тя стигна до тази фаза, след като записа първа победа в кариерата си над тенисистка от топ 30. Българката обърна драматично Бернарда Пера.