Тези дестинации често стоят в някое забравено кътче на света. Това обаче не ги прави по-малко привлекателни и пълни с чудеса, пише lonelyplanet.com.
Още: Български курорт се класира в Топ 100 на най-добрите плажове в света
Още: Отвориха за посетители плаж, унищожен от Везувий преди 2 000 години
Суринам
Суринам е бивша холандска колония, разположена върху северната част на Южна Америка. Тя е място за среща на много култури – от тези на местните племена, до влияния от британците, холандците, китайците и индонезийците. Тук има много неща за харесване. Столицата Парамарибо е запазила част от холандската колониална архитектура, но националните резервати са истинското богатство за страната. Природните резервати Raleighvallen и Brownsberg са богати с птичия си свят. Суринам граничи със също толкова неизвестните Гвиана и Френска Гвиана, които стоят от двете й страни.
Того
Още: Вечната дилема – на море в България или Гърция
Още: Броят на туристите в Италия достигна рекордни върхове
Тази дълга, тънка държава в Западна Африка ще спечели всеки, който я посети. Столицата й Ломе е с излаз към Атлантическия океан и притежава безкрайни ивици с плажове и палми. Вътрешността на страната обаче ни отвежда в дълбоки долини и високи планини, преливащи в савана. В Того може да правите всичко – от уиндсърфинг на езеро Того до разходка из фетиш пазара за вуду лекарства (където може да закупите изчанчени неща като маймунски тестиси и змийски глави).
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Това са 20-те най-добри градски кулинарни дестинации за 2024 година
Още: Най-невероятните гръцки острови, които да посетите (СНИМКИ)
Сао Томе и Принсипи
Двата малки острова, съдържащи най-малката африканска нация са антитеза на всичко африканско. Малко хора са чували за тяхното съществуване, а още по-малко са ги посещавали. На тях ще намерите километри от безлюдни плажове, кристално синя вода с много места за гмуркане, разкриващи назъбени скални образувания, както и буйна тропическа гора. На островите растат кафе, вкусни тропически плодове и има невероятни морски деликатеси.
Още: WEF: Най-добрите страни за туризъм през 2024 година
Още: Туристическа дестинация увеличава дневната си такса за посетители
Коморски острови
В славните дни на презокеанските пътешествия Коморските острови служели като традиционна спирка на корабите, заобикалящи нос Добра Надежда. Тяхното забвение започва с построяването на Суецкия канал и днес островите имат само по 25 хиляди посетители годишно. В съседство със Сейшелските острови и остров Мавриций, забравените Коморски острови би трябвало да бъдат тропическа идилия, но са далеч от такава. След като получават независимост от Франция през 1975 г. на островите има 20 опита за преврат на властта. В Мейот, който е част от групата острови, но не и част от държавата, може да видите едни от най-големите лагуни в света.
Науру
Заради фосфатните си залежи, преди малкият остров във формата на картоф, бил сред най-богатите държави в света. Днес фосфатните залежи са изчерпани, а мините изоставени, но местните са запазили своя дух с игра на футбол и пеене на островитянските мелодии. Пустият лунен пейзаж на Науру е носталгично поетичен и все пак красив.
Остров Ниуе
Остров Ниуе е малко петънце на картата, отдалечено на 600 км от най-близкия си съсед. Той вижда малко посетители, които обикновено пристигат с полети от Оукланд, Нова Зеландия, Апия или Самоа. Ниуе не е класически тихоокеански рай, тъй като на него има само няколко плажа. За сметка на това има няколко много интересни пещери във Вайкона и пропастта Того. Видимостта за гмуркачите е отлична, защото на острова няма реки, които да се вливат в морето и да размътват водата.
Кувейт
Известен предимно с петрола си, малкият Кувейт присъства в списъците на малко туристически агенции. Отчасти това е заради границата му със Саудитска Арабия и Ирак, които правят достигането до страната по суша почти невъзможно. Като цяло тук няма много неща, които ще оправдаят дългото ви пътуване, освен ако не обичате блестящи молове в източен стил и магистрали с четири платна. Далеч от Кувейт сити може да се изкачите на най-високата точка в страната, на хълма Мулта. Може да хвърлите едно око и на Ал Ахмади - родното място на петролната индустрия в Кувейт.
Беларус
Въпреки че се намира по права линия между Москва и останалата част от Европа, Беларус е останал най-непопулярната страна за туризъм от бившия Съветски блок. Диктатурата в страната пада последна от цяла Европа. Беларус е място за спомен на всичко съветско – столицата Минск е разрушена по време на Втората световна война и възстановена отново по чертежите на Сталин. За любителите на природата, страната предлага националния си парк Белавезская, при границата с Полша. В него е разположена най-голямата девствена гора в Европа, дом на европейския бизон, който е най-големият бозайник на континента. Мястото е в списъка за културното наследство на ЮНЕСКО.
Киргизстан
Когато си мислим за държавите с велики планини като Непал, Перу и Канада, лесно можем да пренебрегнем Киргизстан. Но това не трябва да бъде така. Тази бивша Съветска република, затворена за посетители през голяма част от своята окупация, притежава най-високите и драматични планини в Централна Азия. Най-високият й връх е почти 7500 м надморска височина. Проблемът е, че Киргизстан не разполага с други атракции и туристическа инфраструктура, защото е бедна държава. Повечето туристи в страната се отправят директно към сравнително развитото езеро Исък-Кул, което е второто най-високо езеро в света и стартова площадка за най-добрите преходи в региона.
Редактор: Камелия Киричева